Dlaczego depilacja laserowa Light Sheer?

W SALON SHINE Warszawa Bemowo dbamy o najwyższą jakość usług i o bezpieczeństwo pacjenta dlatego wybraliśmy laser diodowy Light Sheer™ amerykańskiej firmy Lumenis®. Jest to najnowocześniejsze na rynku urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich , w tym ISO 9001. Dlatego można spokojnie stosować depilację laserową Light Sheer w Salon Shine Warszawa Bemowo.

Jak działa laser Light Sheer?

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Depilacja laserowa Light Sheer Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.
Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 – 12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku) . Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

• ciąża
• choroby nowotworowe
• indywidualna terapia hormonalna (hormony światło uczulające)
• włosy blond, rude, siwe
• fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
• bielactwo, łuszczyca, padaczka(względna)
• skłonność do przebarwień (względne)
• skłonność do bliznowców
• aktywne infekcje skóry
• reticularis ( marmurkowa skóra)

Przeciwwskazania czasowe:

• świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona,
• terapia doustna retinoidami (Izotek),
• terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,
• terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
• wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),
• wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.
Jak się przygotować do zabiegu?

PRZED ZABIEGIEM KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z PONIŻSZYMI PUNKTAMI

1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.

2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
Należy zostawić nieogolony fragment 2cmx2 cm byśmy mogli ocenić stan włosa i dostosować odpowiednie paramentry urządzenia.

3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie należy depilować pęsetą, woskiem, depilatorem przez okres 4tygodni. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.

4. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosować kremy lub maści z Vit. A, Vit. C i z kwasami owocowymi.

5.Na tydzień przed odstawiamy preparaty o działaniu złuszczającym

6.Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

7.Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki światłouczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła (dziurawiec,nagietek,herbata Figura)

8.Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

9.Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu(również w solarium) to 4-6 tygodni.
10.„Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

10.Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

Jak postępować po zabiegu?

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:
• myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
• nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
• stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,
• delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
• preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach do zabiegu.

Opalanie naturalne lub w solarium jest bezwzględnie przeciwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony- najlepiej 50 lub więcej.)

Kiedy następny zabieg?

Kolejne zabiegi- minimum cztery- należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniowych.

Zapraszamy na depilację laserową Light Sheer w Salon Shine Warszawa Bemowo.