Telefon
Otwarte
9:00 - 20:00

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa Light Sheer

 W naszym SALONIE SHINE Warszawa Bemowo świadczymy usługi na najwyższym poziomie i dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów. Właśnie dlatego zabiegi depilacji laserowej wykonujemy z użyciem lasera diodowego Light Sheer™ amerykańskiej firmy Lumenis®.

Laser Light Sheer jest obecnie najnowocześniejszym na rynku narzędziem stosowanym przy usuwaniu zbędnych włosków. Uzyskał certyfikat bezpieczeństwa i jakości amerykańskiego urzędu ds. Żywności i Leków FDA, a także posiada certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich, w tym certyfikat ISO 9001.

 

Jak działa laser Light Sheer?

 Depilacja laserowa z wykorzystaniem urządzenia Sheer Light wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło emitowane przez laser jest wtedy wybiórczo pochłaniane przez mieszek włosowy zawierający barwnik – melaninę. Następnie światło zamieniane jest na energię cieplną, która powoduje zniszczenie elementów struktury włosa i mieszka.

Zgodnie z badaniami, zjawisko selektywnej fototermolizy jest najbardziej efektywne w fazie aktywnego wzrostu włosków (anagen). Włoski znajdujące się w pozostałych dwóch fazach, czyli fazie zaniku (katagen) oraz fazie spoczynku (telogen) nie są wrażliwe na działanie światła laserowego.

W związku z powyższym dla uzyskania trwałego efektu gładkiej skóry bez zbędnych włosków konieczne jest wykonanie serii składającej się z minimum 4 zabiegów, powtarzanych co 4-12 tygodni.

Po pierwszym zabiegu nie odrasta 30-40% włosków anagenowych, Po trzech wykonanych zabiegach jest to już 80-92% owłosienia. Niewielki odsetek pozostałych włosków to włoski jasne, cienkie, mało widoczne.

Pacjenci mający jaśniejsze, cieńsze owłosienie muszą liczyć się ze słabszym efektem depilacji laserowej. Ma to związek z mniejszą ilością melaniny, która reaguje ze światłem laserowym. 100% depilacja nie jest wtedy możliwa, ale włoski mogą ulec przerzedzeniu.

Także włoski, które zostały osłabione wcześniejszymi zabiegami takimi jak depilacja mechaniczna depilatorem, woskiem czy pęsetą mogą wymagać kolejnych zabiegów dla uzyskania optymalnych wyników.

 

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej Light Sheer:

 • aktywne infekcje skóry
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • choroby nowotworowe
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • okres ciąży
 • padaczka (względna)
 • reticularis (marmurkowa skóra)
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • skłonność do powstawania przebarwień (względne)
 • stosowanie hormonów uczulających na światło
 • włosy blond, rude, siwe

 

Czasowe przeciwwskazania do depilacji laserowej Light Sheer:

 • podrażnienie skóry
 • niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne
 • świeża opalenizna, również po stosowaniu samoopalacza
 • terapia doustna retinoidami (Izotek)
 • terapia lekami i ziołami uwrażliwiającymi na światło
 • terapia miejscowa kremami z witaminami A, C, kwasami owocowymi i innymi specyfikami złuszczającymi
 • wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory)

 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej Light Sheer? 

 1. Skóra, na której ma być wykonany zabieg, nie może być podrażniona i przesuszona. Aby temu zapobiegać, należy stosować kremy nawilżające i kojące kilka dni przed zabiegiem.
 1. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy usuwać włosków przez użycie pęsety, depilatora mechanicznego lub wosku. Dozwolone jest golenie, przycinanie włosków i stosowanie kremów depilujących. Należy zrezygnować ze stosowania kremów depilujących na 1 tydzień przed zabiegiem.
 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu i pozostawić niewielki fragment o wymiarach 2 x 2 centymetry, by specjalista wykonujący zabieg mógł dopasować właściwe parametry urządzenia.
 1. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kosmetyki zawierające witaminę A, witaminę C i kwasy owocowe.
 1. Na 1 tydzień przed zabiegiem nie należy stosować preparatów złuszczających skórę.
 1. Na 1 tydzień przed zabiegiem nie należy stosować leków o właściwościach światłouczulających, a także ziół takich jak dziurawiec, nagietek (mogą zawierać je także herbatki na odchudzanie).
 1. Osoby odbywające terapię doustną retinoidami takimi jak Izotek powinny przystąpić do zabiegu depilacji laserowej co najmniej po pół roku po zakończeniu kuracji.
 1. Jeśli w miejscu zabiegu znajdują się aktywne infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe), stanowią one przeciwwskazanie do zabiegu.
 1. Zabieg można wykonać w 2 tygodnie po ustaniu infekcji opryszczkowej – opryszczki wargowej czy płciowej.
 1. Zabieg nie może być prowadzony na skórze opalonej. Należy zaprzestać opalania na 4-6 tygodni przed zabiegiem.
 1. Przeciwwskazaniem jest także opalenizna powstała w wyniku stosowania samoopalaczy. Zabieg można wykonać dopiero po zejściu opalenizny.
 1. Zabieg depilacji laserowej na twarzy możliwy jest dopiero w 7 dni wcześniej lub 14 dni później po zabiegu kosmetycznego oczyszczania twarzy.

 

 Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej Light Sheer

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej może pojawić się czasowy obrzęk i zaczerwienienie skóry, które najczęściej ustępują w okresie od kilku godzin do 2-3 dni. W tym czasie skóra powinna być odpowiednio pielęgnowana:

 • należy myć skórę żelem bez mydła, mleczkiem lub tonikiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą
 • skórę osuszać przez delikatne przykładanie do niej ręcznika, nie trzeć i nie podrażniać w inny sposób
 • na podrażnienia można stosować zasypki lub kremy Alantan Plus, Bepanthen, Dermopanthen
 • w przypadku depilacji pach nie należy stosować dezodorantów i antyperspirantów

 

W okresie 2 tygodni po zabiegu nie należy również opalać się naturalnie lub w solarium i stosować preparatów złuszczających. Skóra powinna być chroniona przed promieniowaniem UV przez stosowanie kremów z wysokimi filtrami SPF (najlepiej 50).

 

 Kiedy można wykonać kolejny zabieg depilacji laserowej Light Sheer?

Częstotliwość kolejnych zabiegów laserem Light Sheer określa specjalista. Najczęściej należy wykonać co najmniej 4 zabiegi w odstępach do 4-12 tygodni.

Zachęcamy do skorzystania z zabiegów depilacji laserowej Light Sheer w naszym SALONIE SHINE Warszawa Bemowo!

Umów się na wizytę

Zapytaj o aktualne promocje.

508 410 082